Kauden 2021-2022 palkitut pelaajat ja toimijat

19.10.2022



FC Raumalaiset kokoontuivat viettämään kauden päätöstilaisuutta Rauma-saliin keskiviikkona 19.9.2022. Tilaisuudessa palkittiin kauden aikana ansioituneita pelaajia sekä toimijoita.

ETUSIVU

Tilaisuudessa palkitut pelaajat sekä toimijat:

Muistomitalit: Futisstartti (2016–2019), T7 (2015–2017) sekä P7 (2015)

Joukkuepalkinnot:
P8 (2014)
Harjoittelija: Nicko Myller
Taistelija: Ilmari Myllymaa
Kehittyjä: Juho Varjonen
PUK Fair Play: Valtteri Raitanen
Joukkueen asenne: Justus Hyvärinen
Joukkueen vastuunkantaja: Roni Siivonen

T9 (2013–2014)
Vuoden tulokas: Elois Kinali
Asenne ratkaisee: Aurora Leino
PUK: Alisa Luukkanen

P9 (2013)
Vuoden kehittyjä: Luka Mäntylä
Vuoden yritteliäs: Milco Ojala
Vuoden harjoittelija: Elias Peltola
PUK vuoden kassari: Joel Heikku

P10 (2012) + P11 (2011)
Taistelija: Oliver Aromaa
Tulokas: Johannes Nieminen
Ratkaisija: Tommi Kangas
PUK - Ahkerin harjoittelija: Niilo Vesterinen
Joukkueen kehittyjä: Veikka Pulliainen
Joukkueen Lukas Hradecky palkinto: Konsta Sajantola

T11 (2011–2012)
Maalitykki: Heta Kemppi
Energiapakkaus: Elli Vuori
Puolustuksen lukko: Anni Koponen
PUK-harjoittelija: Milja Blomster

P12 (2010)
Vuoden puolustaja: Kalle Pernu
Vuoden hyökkääjä: Luka Lamminen
Joukkuepelaaja: Aatu Tarvainen
PUK-harjoittelija: Joonas Reinikainen

P13 (2009)
Vuoden puolustaja: Elmeri Saarinen
Vuoden hyökkääjä: Nuutti Nikula
Joukkuepelaaja: Eelis Huppunen
PUK-harjoittelija: Janne Latvajärvi


T15 (2007–2008)
Aina tapahtuu: Sara Huovinen
Maaliahne: Anni Kauppi
PUK-uurastaja: Alica Koskinen

T18 (2004–2006)
Maalitykki: Salla Suominen
Hyökkääjä: Vilma Tahvanainen
Pelinrakentaja: Saimi Aitavaara
PUK: Aino Kauppi

Erikoispalkinnot:
Vuoden naispelaaja: Nea Saarinen
Vuoden tyttöpelaaja: Peppi Sorsakivi
Vuoden poikapelaaja: Teodor Laaksonen
Vuoden valmentaja: Sami Vahanto
Lupaava nuori: Onni Naperoinen
Nuori lupaus: Hilma Mustalampi
Vuoden naperopelaaja: Isla Aromaa
Vuoden kassari: Rasmus Vahanto
Vuoden taustavoima: Mari-Anne Salomäki
Joukon pytty: Tapio Valmunen
Amin pallo: Markus Vesterinen
Oivan ja Eskon pytty: Niilo Gustafsson
Villen pysti: Veikko Suomi
Lakkamat kläppä ikiliikkuja: Peetu Salomäki
Lakkamat kläppä ilopilleri: Ava Nordlund

Seuratoimijamerkit:

Perusmerkki - vähintään kahden vuoden toiminta seuran vapaaehtoistyöntekijänä

Henna Kainulainen, Fiia Kuusela, Essi Mäkinen, Eva Soininen, Sami Vahanto, Markus Vesterinen

Hopeinen merkki - vähintään 10 vuoden toiminta seuran vapaaehtoistyöntekijänä

Jere Kyrkkö, Kari Ojanen, Virve Pietilä

FC Rauma onnittelee kaikkia palkinnon saajia, sekä kiittää kaikkia pelaajia perheineen, toimihenkilöitä sekä yhteistyökumppaneita kuluneesta jalkapallokaudesta!