FC Rauman kauden päätöstilaisuus Rauma-salissa

21.10.2021


FC Rauma kokoontui viettämään kauden päätöstilaisuutta Rauma-saliin keskiviikkona 20.10.2021.

Etusivu

Tilaisuudessa jaettiin toimijoille ansiomerkkejä ja palkittiin kauden aikana ansioituneita pelaajia ja toimijoita joukkue- sekä erikoispalkinnoilla. Junioripelaajille jaettiin muistomitalit ja aikuisten harrastepelaajat, äMMät ja ÄijÄt kukitettiin.

 

Muistomitalit:

FC Nepit (2015-2018)

P7 (2014)

 

Joukkuepalkinnot:

P8 (2013)

Vuoden kehittyjä: Sulo Hietikko

Vuoden tsemppari: Aleksi Koukkari

Vuoden yritteliäin: Julius Ramstedt

PUK: Joonas Juntura

 

T8 (2012-2015)

Asennepelaaja: Ursa Oranen

Kauden kehittyjä: Venla Jansson

Koko kentän taistelija: Alisa Luukkanen

PUK porukan tsemppari: Tiia Hyppönen

 

P9 (2012) + P10 (2011)

Vuoden harjoittelija: Niilo Vesterinen

Taistelija: Elias Koskinen

Luottopakki: Luukas Uusitorppa

PUK vuoden tulokas: Damian Iordan

 

T10 (2010-2012)

Vuoden tulokas: Anni Koponen

Vuoden asennepelaaja: Saana Pakanen

Vuoden harjoittelija: Aino Mattila

PUK-kehittyjä: Peppi-Matilda Weman

 

P11 (2010)

Vuoden kehittyjä: Elias Lauronen

Syöttökone: Aatu Tarvainen

Taitopelaaja: Lenni Heikkilä

PUK-vauhtikone: Luka Lamminen

Joukkueen vuoden tulokas: Daniel Granberg

 

P12 (2009)

Vuoden puolustaja: Niilo Gustafsson

Vuoden hyökkääjä: Nuutti Nikula

Taitopelaaja: Onni Naperoinen

Vuoden kehittyjä: Hannes Heino

PUK kauden yllättäjä: Teodor Laaksonen

 

T13 (2008-2009)

Vuoden tykittäjä: Anni Kauppi

Vuoden tarraus: Aada Kainulainen

PUK-kehitys: Annalena Suominen

 

P13 (2008)

Kehittyjä: Daniel Ahlqvist

Luottopelaaja: Olavi Ylönen

Vuoden ponnu: Verner Aalto

PUK-taistelija: Eino Lampi

 

T14 (2007-2008)

Työmyyrä: Esther Granberg

PUK-taitopelaaja: Hilma Mustalampi

 

T15 (2006-2007)

Keskikentän moottori: Peppi Sorsakivi

Puolustuksen tuki: Anna Järvinen

PUK-tsemppari: Iina-Kaisa Salminen

 

T18 (2003-2005)

Hyökkääjä: Tiia-Maaria Asikainen

Puolustaja: Kanerva Kurki

Harjoittelija: Pauliina Silander

PUK-tulokas: Nelli-Maria Lainio

 

äMMät

PUK-taistelija: Heli Havukainen

 

Erikoispalkinnot:

Lakkamat kläppä ikiliikkuja: Justus Hyvärinen

Lakkamat kläppä ilopilleri: Tiia Hyppönen

Vuoden Naispelaaja: Teea Kuusisto

Vuoden Tyttöpelaaja: Hertta Pietilä

Vuoden Poikapelaaja: Olavi Ylönen

Vuoden valmentaja: Jerri Tammi

Lupaava Nuori: Rafael Granberg

Nuori Lupaus: Anni Kauppi

Vuoden Naperopelaaja: Eetu Heikkilä

Vuoden Kassari: Jesse Valtanen

Vuoden Taustavoima: Miikka Sajantola

Joukon Pytty: Milja Blomster

Amin Pallo: Niina Nordvall

Oivan ja Eskon pytty: Eennea Korhonen

Villen pysti: Eero kangas

 

Seuratoimijamerkit:

Perusmerkki - vähintään kahden vuoden toiminta seuran vapaaehtoistyöntekijänä

Emilia Granberg, Eero Kangas, Ilkka Koivuniemi, Mari Levo, Joona Mäkeläinen, Niina Nordvall, Aki Peräntie, Minna Ruohomaa, Lotta Räsänen, Minna Vainio, Laura Yli-Pietilä

Hopeinen merkki - vähintään 10 vuoden toiminta seuran vapaaehtoistyöntekijänä

Sari Laivanen

FC Rauma onnittelee kaikkia palkinnon saajia ja kiittää kaikkia pelaajia sekä toimijoita kuluneesta kaudesta!