FC Rauman palkitut pelaajat ja toimihenkilöt

29.10.2020


Kauden päätöstilaisuus vietiin läpi erityisjärjestelyin

Etusivu

FC Rauman kauden päätöstilaisuus pidettiin eilen 28.10. Rauma-salissa. Poikkeukselliset ajat vaativat poikkeukselliset järjestelyt. Tänä vuonna jouduimme järjestämään kauden päätöksen turvallisuus edellä juhlallisuuden kustannuksella, FC Rauman toimistolta kerrotaan.

Vanhemmat eivät olleet tervetulleita tilaisuuteen, pystyimme ottamaan vain yhden joukkueen kerrallaan saliin palkittavaksi, palkintojen jakajilla oli kasvomaskit ja kättelyistä olimme luopuneet kokonaan.

Onneksi pystyimme järjestämään tilaisuuden sillä kauden päätösjuhla on tärkeä tapahtuma pelaajille ja toimihenkilöille.

Palkitut:

 

FC Nepit, P6 (2014) ja P7 (2013)

Palkittiin muistomitalein

 

P8 (2012)

Kehittyjä: Niilo Vesterinen

Luottopakki: Jare Mäntylä

Tulokas: Veeti Jokela

PUK Fair Play: Tommi Kangas

 

P9 (2011)

Kehittyjä: Luukas Uusitorppa

Maalitykki: Oskari Levo

Aktiivi: Konsta Sajantola

PUK: Oliver Arppe

 

T7 (2013-2014) + T9 (2011-2012)

Vuoden harjoittelija: Anna Hatakka

Vuoden kehittyjä: Sara Suominen

Liimanäppi: Milja Blomster

PUK Taitopelaaja: Aino Mattila

 

P10 (2010)

Kehittynein: Valle Lammi

Joukkuepelaaja: Tapio Valmunen

Aktiivisin: Luca Aromaa

PUK: Kalle Pernu

Joukkueen pallotaituri -palkinto: Lenni Heikkilä

 

P11 (2009)

Taitopelaaja: Veikko Suomi

Kehittynein: Rafael Granberg

Joukkuepelaaja: Rasmus Vahanto

PUK Harjoittelija: Hannes Heino

 

T12 (2008-2010)

Kauden luotto: Alica Koskinen

Kauden jalat: Aava Mobini

Kauden asenne: Aino Hatakka

PUK Eteenpäin: Alisa Uusitorppa

 

P12 (2008)

Kehittyjä: Joonas Huunonen

Kehittyjä: Peetu Eerola

Puolustuksen lukko: Jesse Valtanen

PUK Taistelija: Eetu Asmi

 

T13 YJ (2007-2008)

Vuoden vasen: Hilma Mustalampi

Vuoden tehopelaaja: Eennea Korhonen

Vuoden taistelija: Esther Granberg

PUK Fair Play: Emma Rantanen

 

P13 (2007)

Maalitykki: Sulo Ketola

Luottopelaaja: Akusti Suomi

Vuoden kehittyjä: August Kettunen

PUK Taistelija: Veikko Yläpelto

 

T15 (2005-2006)

Tunnollinen harjoittelija: Saimi Aitavaara

Pelihirmu: Vilma Tahvanainen

Ykkösen maalipyssy: Odessa Toivanen

PUK Tsemppari: Tilda Huunonen

 

T18 (2002-2004)

Harjoittelija: Riina Rauva

Hyökkääjä: Salla Suominen

Tsemppari: Sara Rantala

PUK: Pauliina Silander

 

Erikoispalkinnot:

Vuoden Naispelaaja: Johanna Suominen

Vuoden Tyttöpelaaja: Hertta Pietilä

Vuoden Poikapelaaja: Sulo Ketola

Vuoden valmentaja: Riku Vahanto

Lupaava Nuori: Eetu Asmi

Nuori Lupaus: Esther Granberg

Vuoden Naperopelaaja: Niila Korhonen

Vuoden Kassari: Aada Kainulainen

Vuoden Taitopelaaja: Aava Mobini

Vuoden Taustavoima: Seppo Elo

Joukon Pytty: Anni Kauppi

Amin Pallo: Jerri Tammi

Oivan ja Eskon pytty: Sara Huovinen

Villen pysti: Antti Hatakka

Lakkamat kläppä ikiliikkuja: Jooa Tammi

Lakkamat kläppä ilopilleri: Alisa Luukkanen

 

Taitomerkit:

Kulta:

T10 Aava Mobini

P9 Lenni Heikkilä

 

Hopea:

P8 Niila Korhonen

 

Pronssi:

T10 Netta Mäkelä

T9 Aino Mattila

P8 Tommi Kangas

T8 Elli Vuori

T8 Milja Blomster

T8 Sara Suominen

T8 Anna Hatakka