Kauden 2019 palkitut pelaajat ja toimijat

23.10.2019

Ke 23.10. palkittiin kauden 2019 ansioituneita pelaajia ja toimijoita.

Etusivu

FC Rauma kokoontui kaudenpäätösjuhlaan muistamaan ansioituneita pelaajia ja toimijoita Rauma-saliin. FC Nepit (2014-2015), P6 (2013) sekä P7 (2012) palkittiin muistomitalein.

Palkitut 2019:

P8 (2011)

Maalitykki: Lenni Heikkilä

Kehittyjä: Yuwa Lintunen

Treenaaja: Luukas Uusitorppa

PUK Fair Play: Oliver Arppe

 

T9 (2010-2012)

Vuoden harjoittelija: Anna Hatakka

Et pääse ohi: Ninni Oinas

Vuoden kehittyjä: Aino Mattila

PUK Fair Play: Sara Suominen

 

T11 (08/09)

Kauden paluu:  Alisa Salo

Kauden harjoittelija: Iida Mäkinen

Kauden liideri: Anni Kauppi

PUK kauden kehittyjä: Aada Kangas

 

P9 (2010)

Kehittynein: Jiri Laakso

Joukkuepelaaja: Tuukka Kaskinen

Aktiivisin: Niilo Gustafsson

PUK: Nuutti Nikula

 

P10 (2009)

Harjoittelija: Eelis Kuniala

Kehittynein: Eetu Asmi

Taistelija: Rafael Granberg

PUK Fair Play: Roope Rantala

 

T13 (06/07)

Tehopelaaja: Peppi Sorsakivi

Asennepelaaja: Catalina Allikivi

Taistelija: Julia Raski

PUK yleispelaaja: Esther Granberg

 

P11 (08)

Kehittyjä: Felix Kostin

Muuri: Olavi Ylönen

Tykki: Rasmus Raski

PUK taitopelaaja: Arttu Peräntie

 

P12/P13 (06/07)

Vuoden kehittyjä: Joel Ravonius

Aktiivinen harjoittelija: Matti Lundell

Tsemppari: Aleksi Savolainen

PUK Fair Play: Akusti Suomi

 

T15 (04/05)

PUK kehittyjä: Vilma Tahvanainen

Vuoden puolustaja: Hertta Pietilä

Vuoden hyökkääjä: Tiia-Maaria Asikainen

Vuoden harjoittelija: Kanerva Kurki

 

Erikoispalkinnot

Vuoden Naispelaaja: Riina Varjola

Vuoden Tyttöpelaaja: Salla Suominen

Vuoden Poikapelaaja: Sulo Ketola

Vuoden valmentaja: Mika Ylönen

Lupaava Nuori: Verner Aalto

Nuori Lupaus: Elli Saimo

Vuoden Naperopelaaja: Lenni Heikkilä

Vuoden Kassari: Maria Vainio

Taitopelaaja: Palkitaan taitokisojen jälkeen

Vuoden Taustavoima: Aki Peräntie, Ari Huunonen sekä Ilkka Koivuniemi

Joukon Pytty: Matilda Ruohomaa

Oivan ja Eskon pytty: Hilma Mustalampi

Villen pysti: Marika Lundell

Amin Pallo:  Janne Töllikkö

Lakkamat kläppä ikiliikkuja: (Satakellon lahjoittama kiertopalkinto)

Oskari Levo

Lakkamat kläppä ilopilleri: (Satakellon lahjoittama kiertopalkinto)

Elli Vuori

 

Ansiomerkit:

Perusmerkki, 2 vuotta mukana seuratoiminnassa: Hatakka Antti, Hatakka Joona, Heikkilä Janne, Koukkari Maarit, Laine Jyrki, Laine-Jokinen Sari, Leighton Keith, Lintunen Ari, Lundell Marika, Molkkari Iida, Nikula Johanna, Raski Risto, Sajantola Miikka, Suominen Veli, Tammi Milla, Verronen Vilho, Yli-Pietilä Laura.

Hopeinen ansiomerkki, 10 vuotta mukana seuratoiminnassa: Kopra Heidi.