Kauden 2018 palkitut pelaajat ja toimijat

20.10.2018


FC Rauman kauden päätöstilaisuus pidettiin Rauma-salissa torstaina 18.10.

Etusivu

FC Rauma uudisti päättäjäisensä vaihtamalla juhlapaikan Rauma-saliin ja siirtämällä juhlapäivän sunnuntailta torstaihin. En tiedä kumpi vaikutti enemmän, paikka vai viikonpäivä, mutta uudistus otettiin hyvin vastaan sillä juhlijoita oli n. 100 enemmän kuin viime vuonna, FC Rauman toimistolta kerrotaan.

Kauden päätöstilaisuudessa muistettiin ansioituneita pelaajia ja toimijoita.

Pronssinen seuratoimija merkki (vähintään 2 vuotta seuratoiminnassa mukana ollut)
Kainulainen Timo
Kantonen Niina
Koponen Riia
Korhonen Kaija
Laihonen Piia
Mäntynen Kari
Puumalainen Sanna
Salonen Juha
Siivonen Ville
Suomi Sanna
Taipale Satu
Tanhuanpää Timo
Tukala Mari
Vanne Juha

Hopeinen seuratoimijamerkki (vähintään 10 vuotta seuratoiminnassa mukana ollut)
Aalto Jari
Lehtonen Kalle

Muistomitallit:
FC Nepit (2013-2014)
T7 (2011-2012)
P6 (2012)
P7 (2011)

P8 (synt. 2010)
PUK: Tuukka Kaskinen
Kehittynein: Johannes Saurio
Joukkuepelaaja: Antti Rautala
Aktiivisin: Onni Naperoinen

T9 (09/10)
PUK: Stella Sulonen
Kentän kovis: Milla Aaltonen
Pihkahanska: Aada Kainulainen
Et mene ohi: Nelli Puputti

P9 (2009)
PUK harjoittelija: Mikael Koukkari
Taistelija: Elmeri Saarinen
Liimanäppi: Rasmus Vahanto
Kantava voima: Eetu Asmi

P10 (2008)
PUK-taistelija: Daniel Ahlqvist
Muuri: Eino Lampi
Kehittyjä: Rolle Loutti
Tykki: Verner Aalto

T11 (07/08)
PUK – vuoden harjoittelija: Aino Hatakka
Tehopelaaja: Emmi Reinikka
Taistelija: Hilma Mustalampi
Luottopelaaja: Sara Huovinen

P11 (07)
PUK-innokas harjoittelija: Kaapo Jokinen
Maalitykki: Sulo Ketola
Puolustuksen lukko: Nooa Rantala
Kehittyjä: Rasmus Rantala

T13 (05/06)
PUK: Peppi Sorsakivi
Vuoden kehittyjä: Vilja Pusa
Monitoimipelaaja: Matilda Ruohomaa
Asennepelaaja: Saimi Aitavaara

P12/P13 (05/06)
PUK kehittyjä: Julius Tanhuanpää
Maalintekijä: Aaro Kainulainen
Harjoittelija: Joona Hatakka
Luottopelaaja: Otto Ylönen


T15 (03/04)
PUK tsemppari: Julia Jokinen
Alakerran lukko: Julia Ainassaari
Vuoden kehittynein: Maria Vainio
Luottopelaaja: Aino Kauppi

Erikoispalkinnot osa 1

Lakkamat kläppä ikiliikkuja: (Satakellon lahjoittama kiertopalkinto)
Milja Blomster


Lakkamat kläppä ilopilleri: (Satakellon lahjoittama kiertopalkinto)
Martti Koski

Erikoispalkinnot osa 2

Vuoden Naispelaaja:
Minna Ainassaari

Vuoden Tyttöpelaaja:
Lotta Räsänen

Vuoden Poikapelaaja:
Samuel Lehto

Vuoden valmentaja:
Kari Ketola

Lupaava Nuori:
Joonatan Virén

Nuori Lupaus:
Rinja Smedberg

Vuoden Naperopelaaja:
Aava Mobini

Vuoden Kassari:
Joona Hatakka

Vuoden Taitopelaaja:
Valitaan automaattisesti vuoden parhaalle menestyjälle Piirin taitomestaruuskilpailuissa.

Vuoden Taustavoima:
Minna Ruohomaa

Joukon Pytty:
Hertta Pietilä

Oivan ja Eskon pytty:
Eennea Korhonen

Villen pysti:
Esther Granberg

Amin Pallo:
Kaija Korhonen