FC Rauman kauden päätösjuhla

23.10.2017

Kuva: Merja Elo
Kuva: Merja Elo

FC Rauma palkitsi viime sunnuntaina kauden aikana ansioituneita pelaajia ja toimijoita. Lisäksi kaikki seuran juniorit saivat kaudesta muistoksi mitalin.

Etusivu

FC Nepit (2012-2013), G-tytöt (2011-2012), G6-pojat (2011) sekä G7-pojat (2010) palkittiin muistomitalein.

 

F-tytöt (2009-2010)

Maalintekijä Jumalan armosta: Anni Kauppi

Kentän Duracell: Aava Mobini

Robinin kenkä 16/17: Netta Mäkelä

PUK vuoden kehittyjä: Iida Mäkinen

 

F8-pojat (2009)

Pelimies: Eetu Asmi

Taitopelaaja: Joonas Huunonen

Tsemppari: Roope Rantala

PUK harjoittelija: Veikko Suomi

 

F9-pojat (2008)

Tykki: Joonatan Viren

Kehittyjä: Elias Koivuniemi

Muuri: Peetu Eerola

PUK-taistelija: Elias Ojanen

 

E-tytöt (2007-2008)

Tsemppari: Sara Huovinen

Joukkuepelaaja: Maria Salo

Kehittyjä: Hilma Mustalampi

PUK taistelija: Senni Salonen

 

E10-pojat (2007)

Puolustuksen lukko: Elmo Saimo

Tunnollinen harjoittelija: Kristian Ylikleemola

Maalitykki: Aki Laine

Härkämäinen taistelija: Veikko Yläpelto

PUK tsemppari: Matti Lundell

 

E11-pojat (2006)

Asenneharjoittelija: Miika Ståhl

Luottolaituri: Joona Reinikka

Taistelija: Juho Tupala

PUK kehittyjä: Oskari Mäkinen

 

D12-pojat (2005)

Asenneharjoittelija: Arttu Pulliainen

Luottotoppari: Jere Schultz

Maalitykki: Samuel Lehto

PUK-torjuntapalkinto: Alexi Välimaa

 

D12-tytöt (2005-2006)

Vuoden sekatyönainen: Enna Kuusela

Vuoden työmyyrä: Julia Raski

Vuoden kehittyjä: Tilda Huunonen

PUK Hyvän mielen pelaaja: Vilma Tahvanainen

 

D13-pojat (2004)

Liimanäppi: Henrik Luoma

PUK harjoittelija: Niklas Aalto

 

D13-tytöt (2004)

Liimanäppi: Emma Aitavaara

Taistelija: Hertta Pietilä

Raataja: Lotta Räsänen

PUK: kehittyjä - Annika Mäkinen

 

Futsal T15 Liiga pronssi

Alueliiga T13 sarjassa hopeaa.

 

äMMät

Puolustuksen lukko: Lotta Lavi

Jokapaikanhöylä: Maiju Ståhl

Joukkueen tirehtööri: Sari Laivanen

PUK kauden innokas tulokas: Anne Kähönen

 

Miehet

Paras puolustaja: Elias Ala-Kaila

Keskikentän moottori: Erkka Saarinen

 

ANSIOMERKIT:

Pronssinen seuratoimija merkki

On ollut vähintään 2 vuotta mukana seuratoiminnassa.

 

Aalto Pauliina

Asikainen Mikko

Huunonen Ari

Kuttila Marko

Lehtisyrjä Iina

Ylönen Mika

 

Hopeinen seuratoimijamerkki

On ollut vähintään 10 vuotta mukana seuratoiminnassa.

Österman Jenny

Lisäksi seura muisti Jennyä koska on ollut 20 vuotta yhtäjaksoisesti FC Rauman toiminnassa mukana.

 

ERIKOISPALKINKINNOT:

Oivan pytty: Fanni Koski

Lupaava Nuori: Sulo Ketola

Nuori Lupaus: Elli Saimo

Villen Pysti: Kalle Lehtonen

Amin pallo: Mari Tukala

Joukon pytty: Kanerva Kurki

Taitopelaaja: Valitaan taitokisojen jälkeen

Lakkamat kläppä ikiliikkuja: Nuutti Nikula

Lakkamat kläppä ilopilleri: Heta Sulonen

Taustavoima: Futsal mediatiimi, Marianne Malo ja Mika Malo

Nuori ohjaaja: Vilho Verronen, Vilho Suomi, Riku Sinisalo

Vuoden valmentaja: Kari Ojanen

Vuoden kassari: Emma Aitavaara

Vuoden Naperopelaaja: Esther Granberg

Vuoden tyttöpelaaja: Salla Suominen

Vuoden poikapelaaja: Juho Tupala

Vuoden naispelaaja: Saana Olli

Vuoden miespelaaja: Kristian Gustafsson

 

FC Rauman kiittää kaikkia pelaajiaan ja toimijoitaan kuluneesta kaudesta ja onnittelee palkinnon saaneita!

Lisää Merja Elon ottamia valokuvia löydät täältä.