Kauden 2016 palkitut pelaajat ja toimijat

23.10.2016

Kuva: Jari Aalto
Kuva: Jari Aalto

Päätösjuhla pidettiin 23.10. Ooperissa.

Etusivu

FC Rauman kauden 2016 päätösjuhlassa palkittiin kauden aikana kunnostautuneita pelaajia ja toimijoita. FC Nepit (2011-2013), G6 (2010), G7 (2009) sekä G-tytöt palkittiin muistomitalein.

ERIKOISPALKINNOT

Lupaava Nuori: Aaro Kainulainen

Nuori Lupaus: Hertta Pietilä

Villen Pysti: Seppo Elo

Amin pallo: Miika Soinila

Joukon pytty: Matilda Ruohomaa

Taitopelaaja: Hugo Tuisku

Lakkamat kläppä ikiliikkuja: Niklas Lehtinen

Lakkamat kläppä ilopilleri: Anni Kauppi

Taustavoima: Satu Taipale

Vuoden valmentaja: Kalle Lehtonen

Vuoden kassari:  Joona Hatakka

Vuoden Naperopelaaja: Sulo Ketola

Vuoden tyttöpelaaja: Iina Lehikoinen

Vuoden poikapelaaja: Juho Tähtinen

Vuoden naispelaaja: Ida-Sofia Koivula

Vuoden miespelaaja: Jussi Jokinen

 

PALKITUT 2016

 

FT

Harjoittelija: Alica Koskinen

Tahtopelaaja: Venla Tanhuanpää

Taistelija: Saara Salo

PUK Kehittyjä: Krista Wahlbäck

F8 (2008)

Tunnollinen: Verner Aalto

Harjoittelija: Arttu Peräntie

Kehittyjä: Nikolas Venho

PUK Taistelija: Vili Kemppi

F9 (2007)

Aktiivinen harjoittelija: Juho Lundell

Ykköstykki: Aki Laine

Puolustuksen lukko: Nooa Rantala

PUK Taitopelaaja: Aleksi Laine

ET (2005-2006)

Vuoden harjoittelija: Anna Järvinen

Asennepelaaja: Mari Nieminen

Ykköstykki: Elli Saimo

PUK kehittyjä: Minja Ylikippari

E10 (2006)

Vuoden kehittyjä: Rasmus Helin

Vuoden tulokas: Oskari Nieminen

Puolustuksen lukko: Otto Ylönen

PUK: Kasper Kantonen

E11 (2005)

Puolustuksen lukko: Joona Hatakka

Taistelija: Justus Koponen

Tsemppari: Arttu Pulliainen

PUK: Samuel Lehto

DT (2002-2004)

Maalitykki: Salla Suominen

Uurastaja: Aino Kauppi

Vuoden kehittyjä: Pauliina Silander

PUK harjoittelija: Kanerva Kurki

D12 (2004)

Aktiivinen harjoittelija: Juho Tähtinen

Joukkuepelaaja: Tiitus Taivainen

Maalintekijä: Onni Mannila

PUK Vuoden kehittyjä: Henrik Luoma

D13 (2003)

Paras kenttäpelaaja: Veikka Valtanen

PUK harjoittelija: Lenni Järvinen

äMMät

Jokapaikanhöylä: Minna Ainassaari

Joukkueen tsemppari: Krista Mäkinen

Maalitykki: Hanna Rantanen

PUK Sinnikäs taistelija: Johanna Suominen

Naiset Nelonen

Maalitykki: Ida-Sofia Koivula

Tsemppari: Janina Vahalahti

Liimanäppi: Riina Varjola

PUK keskikentän liideri: Iida-Maria Väinölä

Miehet Nelonen

Joukkuepelaaja: Antti Elo

Puolustaja: Valtteri Veijanen

Omatoiminen treenaaja: Samu Saari

PUK: Kristian Gustafsson

 

TAITOMERKIT

 

Kultainen taitomerkki:

TuiskuHugoF9
KetolaSuloF9
LaineAkiF9

 

Hopeinen taitomerkki:

SaimoElliE11
SmedbergRinjaE11
AitavaaraSaimiE10
SorsakiviPeppiE10
LaineAleksiF9
EerolaPeetuF8

 

Pronssinen taitomerkki:

TähtinenJuhoD12
KainulainenAaroE10
StåhlMiikaE10
ReinikkaEmmiF9
HuovinenSaraF8
AaltoVerneriF8
HuimaMiikaF8
RantalaNiiloF8
YlänenOlaviF8