FC Rauman kauden päätösjuhlassa palkitut pelaajat ja toimihenkilöt

3.11.2015

FC Rauman kauden 2015 erikoispalkintojen saajat
FC Rauman kauden 2015 erikoispalkintojen saajat

FC Rauman kauden päätösjuhla pidettiin sunnuntaina 1.11. Ooperissa.

Etusivu

FC Rauman kauden 2015 päätösjuhlassa palkittiin kauden aikana kunnostautuneita pelaajia ja toimijoita. FC Nepit (2009-2011), G6 (2009) sekä G7 palkittiin muistomitalein.

ERIKOISPALKINNOT

Lupaava Nuori: Onni Mannila
Nuori Lupaus: Peppi Sorsakivi
Villen Pysti: Kari Ojanen
Amin Pallo: Titta Aitavaara
Joukon Pytty:  Miika Ståhl
Taitopelaaja:  Palkitaan kun Piirin kisat ohi
Lakkamat kläppä ikiliikkuja: Olavi Ylönen
Lakkamat kläppä ilopilleri: Piitu Sorsakivi
Taustavoima: Virve Pietilä
Vuoden valmentaja: Jerri Tammi
Vuoden kassari: Aleksi Kuusenmäki
Vuoden naperopelaaja: Manu Kontto
Vuoden tyttöpelaaja: Hertta Pietilä
Vuoden poikapelaaja: Aleksi Aalto  
Vuoden naispelaaja: Janina Vahalahti
Vuoden miespelaaja: Joona Vainiola

PALKITUT 2015

F-tytöt (2007-2009) 3+ PUK

Puolustuksen lukko: Saara Lehto
Vuoden näitkö se oli vasuri: Emmi Reinikka
Vuoden liimanäppi: Fanni Koski
PUK vuoden kehittyjä: Sara Huovinen

F8 (2007) 3+ PUK
Maalitykki: Sulo Ketola
Puolustuksen lukko: Akusti Suomi
Taitopelaaja: Ville Sipiläinen
PUK Hyvä pelikaveri: Aaro Kalasniemi

F9 (2006) 3+ PUK
Oikean laidan maalitykki: Juho Tupala
Tsempparipalkinto: Eelis Mobini
Asennepelaaja: Roope Juntura
PUK: Hugo Tuisku

E10 (2005) 3+ PUK
Sisukkain treenaaja: Alexi Välimaa
Puolustuksen lukko: Lenny Paquaux
Luottopelaaja: Joona Reinikka
PUK FairPlay-pelaaja: Arttu Pulliainen

E11 (2004) 3+ PUK
Pelimies: Jasper Valtanen
Runkopelaaja: Niklas Aalto
Tsemppari: Riku Sinisalo
PUK taistelija: Oskari Asikainen

E-Tytöt (2005-2006) 3+ PUK
Vuoden liimanäppi: Tilda Huunonen
Vuoden kehittyjä: Matilda Ruohomaa
Vuoden maalitykki: Rinja Smedberg
PUK tehopelaaja: Odessa Toivanen

D12 (-03) 3+ PUK
Puolustuksen lukko: Lenni Järvinen
Harjoittelija: Joona Montonen
Taistelija: Tomi Sirkki
PUK: Veikka Valtanen

D13 (-02) 2+ PUK
Joukkuepelaaja: Aleksi Aalto
Luottopelaaja: Matias Suotunen
PUK laituri: Jose Asela

D-tytöt (02-04) 3+ PUK
Taistelija: Lotta Räsänen
Kauden kehittynein: Lotta Ellä
Puolustuksen lukko: Fiia Kuusela
PUK ahkera harjoittelija: Janette Österman

C-pojat (-01) 2+ PUK
Taistelija: Elias Oksanen
Harjoittelija: Ossi Maaninka
PUK kehittyjä: Joonas Rautakallio

MM harraste 3+ PUK
Uhrautuva taistelija: Maria Jokinen
Joukkueen luottopelaaja: Terja Virtanen
Vikkelä pelinrakentaja: Riikka Mikkilä
PUK innokas harjoittelija: Mariia Salminen

Naiset 3+ PUK
Maalitykki: Ida-Sofia Koivula
Puolustuksen lukko: Jenna Lehtinen
Sisupussi: Reetta Varjola
PUK tsemppari: Ninni Myöhänen

Miehet 3+ PUK
Tähtipörssin voittaja: Joona Vainiola
Harjoittelija: Samu Saari
Taistelija: Jaakko Valtanen
PUK: Kim Kalliolähde

TAITOMERKIT:

Kultainen taitomerkki:


Hugo Tuisku (F8)
Sulo Ketola (F8)

Hopeinen taitomerkki:      

Aaro Kainulainen (F9)
Miika Ståhl (F9)
Matias Suotunen (D13)
Joonas Rautakallio (C14)

Pronssinen taitomerkki:

Aki Laine (F8)
Kasper Kantonen (F9)
Juho Tähtinen (E11)
Onni Mannila (E11)
Aleksi Aalto (D13)

Merja Elon ottamia kuvia päättäjäisistä pääset katsomaan täältä!